wtorek, 15 maja 2012

3 szybkie kroki - Jak być rozmownym

1. Zwiększenie poczucia wartości


Pierwszą rzeczą nad którą musisz popracować jest poczucie własnej wartości. Czy jesteś niepewny? Masz niską pewność siebie? Jeśli chcesz być bardziej towarzyski musisz jak najszybciej pokonać te dotychczasowe przeszkody.
Podejdź do lustra, jeśli stoisz na wprost lustra i nie jesteś duchem powinieneś właśnie zobaczyć siebie :) A więc przyjrzyj się swojemu odbiciu i skup się na najlepszych częściach siebie, tych zewnętrznych które widzisz w lustrze i tych wewnętrznych. Dopatrywanie się negatywnych Cech w jakikolwiek sposób Ci nie pomoże.

Foto. Simon Koleznik
Poza tym pomyśl; nikt nie jest doskonały. Każdy człowiek ma pewne niedociągnięcia. Wpisz sobie w wyszukiwarkę „photoshop przed i po” (dla ułatwienia łap linka po najechaniu kursorem na zdjęcie zobaczysz jak było przed :)). Nawet te piękne modelki z billboardów są poprawiane w photoshopie. Media tworzą iluzoryczny obraz perfekcyjnej kobiety i perfekcyjnego mężczyzny, którego ani Ty ani ja nie jesteśmy w stanie zobaczyć na żywo.

2. Bądź ciekawym rozmówcą


Następnym krokiem do Twojego sukcesu jest zainteresowanie innymi. Gdy ludzie widzą, że się interesujesz się innymi, nagle zaczną lgnąć do Ciebie. Ludzie lubią mówić o sobie, więc jeśli tylko będziesz okazywać im zainteresowanie i zechcesz wysłuchać chociażby ich śmiesznej wpadki z pracy, czy opowieści z wakacji na pewno zrobisz im tym wielką przyjemność. A robienie ludziom dobrze to wspaniała rzecz dla obydwóch stron. Cokolwiek przez to rozumiesz. :)

Nie ma lepszego miejsca by okazać swoje zainteresowanie niż imprezy wręcz kipiące od ludzi. Tylko nie bądź zbyt wścibski, bo mało kto lubi się spowiadać.

Dowiedz się więcej o aktywnym słuchaniu i innych czynnikach które w pozytywny sposób wpływają na poziom zadowolenia Twojego rozmówcy
9. 3. Pozytywna myśl


Ludzie mają tendencję do ciągnięcia w kierunku osób optymistycznych, czemu więc nie stać się optymistą na stałe? Po prostu zacznij od własnych myśli które kształtują Twoje życie.

Zamiast wciąż myśleć o otaczającej Cię brzydkiej pogodzie, myśl o tym jak wspaniale będzie wstąpić do przytulnej kawiarni wracając z pracy. Twoje pozytywne myśli będą odzwierciedlać się na twojej twarzy. Nie tylko będziesz się czuł przyjemnie i zaczniesz patrzeć na świat z lepszej strony, ale też Twój optymizm udzieli się Twoim najbliższym i tym mniej bliższym których spotykasz.

Dodatkowo dzięki pozywanym myśleniu możesz zauważyć nieplanowane bonusy które dostaniesz „w pakiecie” mianowicie: jasność  umysłu, chęć do działania, czerpanie z życia przyjemności i cieszenia się małymi rzeczami no i oczywiście staniesz się Kimś w oczach innych osób. Ludzie chcą rozmawiać z tymi, którzy widzą świat w jaśniejszych barwach.

Mam nadzieję, że te 3 kroku pomogą Ci jeszcze bardziej cieszyć się rozmową ze znajomymi i nieznajomymi. :)

TO JESZCZE NIE KONIEC

łap Bonus z bloga jakmowic.pl na którym znajdziesz ciekawe pomysły na rozmowę.

Taktyka nr 6  z artykułu o czym rozmawiać - 9 kroków...

"6. Mów do siebie przed lustrem. Weź do ręki kartkę papieru, napisz na niej listę przypadkowych tematów i sprawdź co masz do powiedzenia na poszczególne tematy. Piłka nożna, Rosja, masło, hip-hop, buty… im większe zróżnicowanie tematów na liście tym lepiej. Wyluzuj się, pozbądź się wymówek, że to głupie, że nie będę mówić do siebie, że poradzę sobie bez tego itp :) baw się słowem, czerp z tego przyjemność i pozwól sobie na więcej zwariowanych rzeczy :) Co prawda na początku możesz się czuć jakby Ci kazano biegać nago po ulicy, to z czasem przejdzie :) jeśli się peszysz to poczekaj jak nikogo nie będzie w domu pójdź przed lustro i pokaż na co Cię stać. :)" Przeczytaj całość lub ukradnij resztę porad.

Dowiedz się dlaczego jedni są bardziej lubiani, a inni mniej,

poznaj psychologię uwielbienia


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz